25.05.
Środa

20:00

Teatr im. Wilama Horzycy, Plac Teatralny 1
Życie na wypadek wojny
Ukraina na MFT Kontakt w Toruniu/Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu/Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy/ Teatr Polski w Bydgoszczy. Polska

Życie na wypadek wojny to interdyscyplinarny projekt, który tworzą ukraińskie artystki zmuszone uciekać przed wojną. Wszystkie osiadły w regionie kujawsko-pomorskim, wszystkie chciały mówić. Ale czy da się wypowiedzieć/opowiedzieć traumę? Jak mówić o wojnie, która wciąż trwa? Jak zapanować nad emocjami, zracjonalizować doświadczenie, którego zracjonalizować się nie da?

Wraz z artystkami będziemy „uczyć się” podróżowania po nowej rzeczywistości, próbować wraz z nimi przetrwać, walczyć, chować się czy zdobywać nowe umiejętności. A wszystko to przetkane autentycznymi historiami zebranymi przez twórczynie w sieciach społecznościowych.

W projekcie biorą udział: Lena Laguszonkowa, Olena Boryszpolec, Justyna Mohytycz, Tania Bohuslavska, Eugenia Nepytaliuk, Zhenia Doliak, Оlena Karpenko przy współpracy Uli Kijak.

Spektakle:

25 maja godz. 20:00 PREMIERA

26 maja godz. 18:00 BILETY

27 maja godz. 18:00 BILETY

 

Bilety dostępne na stronie:

Lena Laguszonkowa, Olena Boryszpolec, Justyna Mohytycz, Tania Bohuslavska, Eugenia Nepytaliuk, Zhenia Doliak, Оlena Karpenko przy współpracy Uli Kijak