28.05
Piątek

16:00

Platforma Zoom
Nie chcę tego oglądać
Grupa Teatralna Impresario, Rosja

Kiedy natrafimy na niepokojące treści w Internecie, klikamy przycisk „zgłoś”, aby zaalarmować administratorów strony, ale co dzieje się później z tymi treściami? Kto decyduje o ich losie i co o nich myśli? Nie chcę tego oglądać opiera się na poufnych prezentacjach szkoleniowych na Facebooku, które wyciekły do Guardiana w 2017 r.

Widzowie są zaproszeni do wzięcia udziału w interaktywnym szkoleniu, podczas którego wcielają się w moderatorów treści, którzy każdego dnia muszą dokonywać tysięcy moralnych, czasem traumatycznych wyborów, zgodnie z surowymi wytycznymi firmy.

W ciągu godzinnego spektaklu omawiane są tematy, którymi zajmują się moderatorzy, np. jakie treści są uznawane za seksualne? Kiedy zagrożenie jest realne? Kiedy stosowanie przemocy ma kluczowe znaczenie dla ratowania życia? I ogólnie, jak dokonać oceny wartościującej, jakiego rodzaju obrazy powinniśmy oglądać – jako jednostki i jako społeczeństwo – w mediach społecznościowych i na stronach internetowych? Nie chcę tego oglądać przekształca platformę Zoom w teatr cyfrowy. Przedstawienie zawiera wiele elementów interaktywnych, takich jak głosowanie, komunikacja z moderatorami, dzielenie się osobistymi doświadczeniami w mniejszych grupach.

spektakl dla widzów 18+

28 maja (piątek)
17:30 – Spotkanie z realizatorami spektaklu „Nie chcę tego oglądać” (transmisja na Facebooku)

Udział w spektaklu jest bezpłatny.
Bezpłatne wejściówki dostępne na stronie: https://teatr.torun.pl/repertuar/ 
Spektakl prezentowany na platformie Zoom z tłumaczeniem symultanicznym.
Udział w prezentacji z włączonymi kamerą i mikrofonem komputera.

Czas: 1h 10

Reżyseria: Feodor Elutine

Tekst: Lior Zalmanson, Maya Magnat