WERNISAŻE/ WYSTAWY/ INSTALACJE 

Przygotowania do premiery baletu „Dziadek do orzechów” chor. Karol Urbański
fot. Piotr Gamdzyk

20.05, godz. 11:00

Fotografia teatralna –  wystawa pokonkursowa III edycji Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie

(Wejściówka, Pl. Teatralny 1)

 

 

 

 

WYSTAWA HALO TEATR vol.2
Fot. Wojtek Szabelski
 

20.05, godz. 11:00

Halo Teatr vol.2 – odsłona mobilnej wersji wystawy telefonicznej fotografii teatralnej Wojtka Szabelskiego

 

(Wejściówka, Pl. Teatralny 1)

 

 

 

 

 

 

 

 23.05, godz. 12:30

Dorosnąć wiosną –  spotkanie z Georgią Krawiec

Dwie dusze w jednym ciele – tak można by krótko określić podwójną tożsamość protagonistki Dorosnąć wiosną. W interaktywnej polsko-niemieckiej grze Georgia Krawiec opowiada historię emigracji. Wykorzystując aparaty otworkowe stworzyła fotoinstalację zapraszającą widza do kontemplacji nad zmianami życia emigrantki. W trakcie naświetlania oczami polskiej lub niemieckiej „wersji” autorki, widz może deklinować dziecinną wyliczankę i myśleć o zmianie kultury, przyjaciół, języka, kuchni, nawet nazwiska, czy też o zmianie wartości, które niesie ze sobą emigracja.

(Galeria Sztuki Wozownia, ul. Rabiańska 20)

 


 

WYSTAWY STAŁE 

Narysowałam… myśl-kreska-przestrzeń –  wystawa scenografii Anety Tulisz-Skórzyńskiej będzie prezentować prace scenograficzne – projekty, makiety, a także zdjęcia i kostiumy do spektakli: Pierścień Wielkiej Damy, czyli ex-machina-DurejkoCypriana Kamila Norwida w reż. Piotra Jędrzejasa, Woyzecka Georga Büchnera, Fedry Jeana Baptiste Racine’a, Kapelusz Pani Wrony Danuty Parlak w reż. Laury Słabińskiej.

(Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, Rynek Nowomiejski 17)

 

 

Między nami dzieciakami –  miniwystawa przygotowana przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka jest próbą skonfrontowania ze sobą prac dziecięcych powstałych w różnych, czasem odległych od siebie, regionach naszego kontynentu – krajach Wschodniej i Zachodniej Europy. Sąsiadujące ze sobą prace kilku- i kilkunastoletnich artystów  z Białorusi , Francji, Niemiec, Rosji, Ukrainy i Włoch są malarskimi, rysunkowymi i graficznymi opowieściami o rzeczach dla nich ważnych, o świecie, który ich otacza.

(Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, Rynek Nowomiejski 17)