Sceny miasta

Warsztaty dramaturgiczne dla uczestników projektu Niepodlegli 18-18 oraz studentów Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Wszystko co dzieje się dookoła, może stać się materiałem dla pisarza i sceną dla widowni teatralnej.

W każdym miejscu w mieście odbywają się sceny jakby żywcem wzięte z teatru – codzienne dramaty mieszkańców. Na warsztatach uczestnicy spróbują zdefiniować rzeczywistość na nowo – jako teatr bezpośredni, lokalny i autentyczny.

Warsztaty poprowadzi: Aljoscha Begrich

Aljoscha Begrich – dramaturg i scenograf urodzony w Bratysławie w 1977 roku. Studiował historię sztuki, filozofię i kulturoznawstwo w Berlinie, Buenos Aires i Meksyku. Po doświadczeniach w pracy jako scenograf z wieloma zespołami teatralnymi, takimi jak Staatstheater Stuttgart czy Oper Dortmund, w 2010r. rozpoczął stałą współpracę przy projektach Rimini Protokoll (Volkswagen Volksrepublik/ Samochód dla ludu i Republika Ludowa), Bodenprobe Kasachstan / Próbki gleby z Kazachstanu) czy Truck Tracks Ruhr (Śladami ciężarówek w Zagłębiu Ruhry). W latach 2009-2014 pracował jako dramaturg w Schauspiel Hannover, później został zatrudniony jako dramaturg w Gorki Theater Berlin, gdzie współpracował z takimi artystami jak Hans Werner Kroesinger, Lola Arias, Ersan Mondtag i Oliver Frljic. Brał udział w organizacji różnych festiwali, m.in drugiej i trzeciej edycji Berliner Herbstsalon i prowadził warsztaty m.in. w Teheranie, Kluż i Monachium.