TEATR FIZYCZNY – WARSZTATY DLA TANCERZY 

(CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3)

Intensywny warsztat z teatru fizycznego, który będzie się składał z ćwiczeń fizycznych, bloku zadań ruchowych i twórczych oraz improwizacji. Skoncentrujemy się na podstawowych pojęciach współczesnego tańca i teatru fizycznego (ciało, przestrzeń, czas), skupiając się na osobistym odbiorze i doświadczeniu każdego z uczestników warsztatu.

 

Warsztat jest przeznaczony dla profesjonalnych aktorów i tancerzy oraz osób z doświadczeniem tanecznym.

 

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

edukacja@teatr.torun.pl (w tytule prosimy zawrzeć nazwę warsztatu)

 

Warsztaty poprowadzi Iwan Jestiegniejew

 

Iwan Jestiegniejew – choreograf, kierownik artystyczny szkoły i grupy tańca współczesnego Dialogue Dance oraz przestrzeni artystycznej Stancja; wykłada w Kostromie i Moskwie w Moskiewskiej Szkole Filmowej Gogol School przy teatrze Gogol Center, na Festiwalu Territoria w letnich kursach teatralnych i tanecznych. Współpracował jako choreograf z Grzegorzem Jarzyną przy spektaklach Iwona, Księżniczka Burgunda (Teatr Narodów w Moskwie, TR Warszawa), G.E.N. (TR Warszawa), Dwa Miecze (Beijing Propel Performing Arts & Media Co., Shanghai Theatre Academy, TR Warszawa)

 

Ivan Estegneev: Interesuje mnie to, jak każdy z nas może stać się przewodnikiem w badaniu możliwości własnego ciała i unikalnej cielesnej swobody. Wyjść poza granice rzeczywistej powłoki, czy też inaczej: poza granice „własnej skóry”, wykorzystując przy tym najprzeróżniejsze warstwy cielesnych środków wyrazu.