GAGA PEOPLEOtwarta lekcja

grupa do 30 osób (od 16 roku życia)

Gaga to język ruchowy stworzony przez Ohada Naharina (Batsheva Dance Company, w Tel Avivie, Izrael).
Jest to świadoma praca poprzez instynktowne poruszanie całą strukturą ciała. Dzięki tej metodzie ciało uzyskuje większą giętkość i elastyczność. Zajęcia polegają na improwizacji, w której wykorzystuje się pracę z wyobraźnią i kreatywność. Nauczyciel porusza się z uczniami przez cały czas trwania zajęć, co pozwala uczniom inspirować się tym, jak porusza się nauczyciel i spotykać się w podobnym punkcie pracy w ruchu.
Gaga People to zajęcia do wszystkich, którzy nie posiadają umiejętności z zakresu żadnej techniki tanecznej, ale są zainteresowani pracą z ciałem i rozwojem ruchowym. Zajęcia są skierowane do osób powyżej 16 roku życia.

Cena: 10 zł

(CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3)

 

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

edukacja@teatr.torun.pl (w tytule prosimy zawrzeć nazwę warsztatu)

Lekcję poprowadzi Natalia Iwaniec

Natalia Iwaniec jest pierwszą w Polsce certyfikowaną nauczycielką Gaga. Ukończyła Wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu (specjalność: taniec).
Jej przygoda z Gaga rozpoczęła się od spotkania z Izraelskim choreografem Arkadi Zaidesem w 2009 r. w Poznaniu i od tego czasu uczestniczyła w licznych warsztatach Gaga w Polsce i za granicą.  W 2010 r. przeprowadziła się do Tel Avivu, by uczestniczyć w codziennych zajęciach Gaga. W tym samym czasie wzięła udział w projekcie – warsztacie dla tancerzy w zespole Yasmeen Godder, jako jedyna osoba spoza Izraela. W roku 2011 została zakwalifikowana do pilotażowego projektu GAGA TEACHERS TRAINING, gdzie pod okiem Ohada Naharina, tancerzy Batsheva Dance Company i znakomitych pedagogów Gaga, zgłębiała tę metodę pracy.
Od sierpnia 2012 roku jest jednym z nielicznych nauczycieli Gaga w Europie.
Prowadziła regularne zajęcia w Londynie oraz na licznych festiwalach w Polsce i za granicą. Poza intensywną praktyką nauczycielską Gaga, tańczyła w spektaklach m.in. w ramach festiwalu Resolution! 2013 w The Place w Londynie w spektaklu „Pieces of mosaic”, we Fryburgu podczas festiwalu Incidase w spektaklu „Hello Love” w 2013.
Obecnie Natalia uczy Gaga i bierze udział w niezależnych projektach jako tancerka w Polsce i za granicą.