Dwa ostrosłupy zbliżone do siebie podstawami w kształcie kwadratów. Za nimi rozsypane litery tworzą napis KONTAKT.

25. MFT Kontakt 2021 coraz bliżej!

25. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt 2021 rozpocznie się już w najbliższą sobotę. Weźmiemy udział w spektaklach granych na żywo poprzez platformę do telekonferencji Zoom. Wydarzenia online są bezpłatne, rejestracja na Zoom przez Kup bilet.

Zobaczymy także filmy dokumentalne oraz nagrania znakomitych spektakli między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Chorwacji i Polski. Zapraszamy na nową platformę VOD Teatru Horzycy: https://vod.teatr.torun.pl/
Wcześniejsza rezerwacja miejsc nie jest wymagana, spektakle będą dostępne przez 24 h zgodnie z rozpiską festiwalową.

Zagramy także spektakle na żywo: Der Szturem. Cwiszyn/Burza. Pomiedzy w reż. Damiana Josefa Necia, Kaspara Hausera w reż. Jakuba Skrzywanka, Krótką rozmowę ze Śmiercią w reż. Marcina Libera, Biblię: Próbę w reż. Jerneja Lorenci.

Przed nami także Laboratorium Kontaktu, czyli m.in. plenerowa wystawa fotografii teatralnej Wojtka Szabelskiego, forum nowego dramatu ukraińskiego, spotkania z twórcami, rozmowy o książkach, koncert.

Więcej informacji: http://festiwal.teatr.torun.pl/spektakle/

Młodzież i seniorzy związani z Młodym Teatrem przygotują z kolei działania performatywne w przestrzeni miejskiej inspirowane hasłem festiwalu Na granicy.

Do zobaczenia na Kontakcie – zarówno w przestrzeni wirtualnej, jak i na żywo!