JURY FESTIWALUThomas Irmer

Krytyk teatralny, publicysta, wykładowca akademicki i realizator filmów dokumentalnych. Absolwent germanistyki i anglistyki na Uniwersytecie w Lipsku. Był jurorem i gościem wielu międzynarodowych festiwali teatralnych, w latach 2003-2006 pracował jako dramaturg podczas Berliner Festspiele/Spielzeit Europa.

 

Marius Ivaškevičius

Litewski prozaik i dramatopisarz. Absolwent lituanistyki Uniwersytetu Wileńskiego, pracował jako dziennikarz w dzienniku „Respublika”. Zadebiutował w 1996 roku tomem opowiadań „Komu dziatek” („Kam vaiku”), w 1998 roku wydał powieść „Historia z chmury” („Istorija iš debesies”). Pisze scenariusze filmowe i teatralne, reżyseruje. Jest laureatem plebiscytu Człowiek Tolerancji 2017 organizowanego przez Fundację im. Sugihary „Dyplomaci za życiem”.

 

Dariusz Kosiński

Profesor w Katedrze Performatyki na UJ w Krakowie, zastępca dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, autor książki „Teatra polskie. Historie”, za którą otrzymał w 2011 r. Nagrodę im. Józefa Tischnera. W swoich badaniach zajmował się sztuką aktorską XIX wieku, polską tradycją teatralną i performatywną, twórczością Jerzego Grotowskiego. W latach 2010-2013 był dyrektorem programowym Instytutu im. J. Grotowskiego we Wrocławiu.