WARSZTATY
Zgłoszenia na warsztaty prosimy kierować na adres:
edukacja@teatr.torun.pl (w tytule prosimy zawrzeć nazwę warsztatu)
19.05, godz. 14:00 – 16:00
- rozkręcimy międzynarodową aferę! A potem spróbujemy się dogadać… Ciekawe co z tego wyniknie? Czy sztama po udrach jest możliwa?
- wielopokoleniowe warsztaty pedagogiczno-teatralne o budowaniu mostów dla Ludzi Wschodu, Zachodu i Środka (zapracowani dorośli, aktywni seniorzy i kreatywna młodzież) poprowadzą Magdalena Jasińska i Agnieszka Zakrzewska (WOAK Toruń)
- maksymalna liczba uczestników: 40 osób
- miejsce: plac przed TWH
20.05, godz. 10:00 – 12:00
Dzieci listy piszą, warsztaty/instalacja
- jak dzieci postrzegają relacje Wschodu z Zachodem?
- warsztaty dla dzieci w wieku 6-13 lat poprowadzą Agnieszka Zakrzewska i Magdalena Jasińska (WOAK Toruń)
- efekt pracy dzieci będą wyeksponowane w pobliżu Sceny na Zapleczu przez cały czas trwania Festiwalu
- maksymalna liczba uczestników: 30 osób.
- miejsce: ul. Wilama Horzycy
21.05, godz. 11:00 – 12:00 / 12.30 – 13.30
otwarta lekcja
grupa do 30 osób (od 16 roku życia)
Gaga to język ruchowy stworzony przez Ohada Naharina (Batsheva Dance Company, w Tel Avivie, Izrael).
Jest to świadoma praca poprzez instynktowne poruszanie całą strukturą ciała. Dzięki tej metodzie ciało uzyskuje większą giętkość i elastyczność. Zajęcia polegają na improwizacji, w której wykorzystuje się pracę z wyobraźnią i kreatywność. Nauczyciel porusza się z uczniami przez cały czas trwania zajęć, co pozwala uczniom inspirować się tym, jak porusza się nauczyciel i spotykać się w podobnym punkcie pracy w ruchu.
Gaga People to zajęcia do wszystkich, którzy nie posiadają umiejętności z zakresu żadnej techniki tanecznej, ale są zainteresowani pracą z ciałem i rozwojem ruchowym. Zajęcia są skierowane do osób powyżej 16 roku życia.
Cena: 10 zł
(CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3)
godz. 13:00 – 15:00
- Seniorze przynieś ze sobą dwa przedmioty – jeden kojarzący Ci się ze Wschodem, a drugi z Zachodem. Może to być zdjęcie, filiżanka, widelec, książka itp. Niech zwykłe rzeczy opowiedzą nam swoją/Twoją niezwykłą historię…
- warsztaty dla seniorów poprowadzą oraz instalację opracują: Magdalena Jasińska i Agnieszka Zakrzewska (WOAK Toruń)
- powstała ekspozycja dostępna będzie na stole KONTAKT-owym do końca trwania Festiwalu (plac przed TWH, Pl. Teatralny1)
- maksymalna liczba uczestników: 20 osób
- miejsce: Pl. Teatralny 1
23.05, godz 10:00 – 14:00
Niepodlegli 18’18 – warsztaty zamknięte
godz. 17:00 – 19:30
- Co widzisz? – działania oparte na komunikacji międzyludzkiej, kształtowaniu umiejętności społecznych, poszukiwaniu wspólnych punktów odniesienia oraz odnajdywaniu performatynych odpowiedzi na pytania związane z tegorocznym hasłem Festiwalu.
- warsztaty pedagogiczno-teatralne dla Ludzi Wschodu, Zachodu i Środka (zapracowani dorośli, aktywni seniorzy i kreatywna młodzież) poprowadzą Agnieszka Zakrzewska i Magdalena Jasińska (WOAK Toruń)
- maksymalna liczba uczestników: 25 osób
- miejsce: CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3
24.05, godz. 10:00 – 14:00
Teatr fizyczny – warsztaty dla tancerzy
- intensywny warsztat z teatru fizycznego, który będzie się składał z ćwiczeń fizycznych, bloku zadań ruchowych i twórczych oraz improwizacji
- przeznaczony dla profesjonalnych aktorów i tancerzy oraz osób z doświadczeniem tanecznym
- miejsce: CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3
godz. 13:00 – 17:00
- warsztaty dramaturgiczne dla uczestników projektu Niepodlegli 18-18 oraz studentów Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie
Wydarzenia ciągłe:
- Maszyna do kontaktowania – warsztaty teatralno-konstruktorskie przygotowane przez Magdalenę Jasińską i Agnieszkę Zakrzewską (WOAK Toruń) dla uczniów SP nr 1 w Toruniu zakończone interaktywną instalacją. Maszynę będzie można wypróbować przez cały czas trwania Festiwalu. (ul. Wielkie Garbary 9)
- Lubię/nie lubię – stworzone zostaną 2 wielkie „tablice” podzielone na dwie części, z szyldami – wschód (lubię/nie lubię) i zachód (lubię/nie lubię). Każdy przechodzień może wpisać na nie swoje skojarzenia. Interaktywna instalacja będzie dostępna przez cały czas trwania festiwalu.(Plac Teatralny 1)
- Między nami dzieciakami – miniwystawa przygotowana przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka jest prośbą skonfrontowania ze sobą prac dziecięcych powstałych w różnych, czasem odległych od siebie, regionach naszego kontynentu – krajach Wschodniej i Zachodniej Europy. Sąsiadujące ze sobą prace kilku- i kilkunastoletnich artystów z Białorusi , Francji, Niemiec, Rosji, Ukrainy i Włoch są malarskimi, rysunkowymi i graficznymi opowieściami o rzeczach dla nich ważnych, o świecie, który ich otacza.(Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, Rynek Nowomiejski 17)
- Narysowałam… myśl-kreska-przestrzeń – wystawa scenografii Anety Tulisz-Skórzyńskiej będzie prezentować prace scenograficzne – projekty, makiety, a także zdjęcia i kostiumy do spektakli: Pierścień Wielkiej Damy, czyli ex-machina-Durejko Cypriana Kamila Norwida w reż. Piotra Jędrzejasa, Woyzecka Georga Büchnera, Fedry Jeana Baptiste Racine’a, Kapelusz Pani Wrony Danuty Parlak w reż. Laury Słabińskiej.(Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, Rynek Nowomiejski 17)