STUDENT AREAProjekt Student AREA to przestrzeń edukacji artystycznej łącząca studentów różnych dziedzin sztuki i praktyków. W tym roku, podczas swojej pierwszej edycji na projekt Student AREA składają się dwa główne wątki/zadania. Grupa 7 studentów reżyserii z Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie połączy się w pary ze studentami Wydziału Sztuk Pięknych UMK (Zakład Plastyki Intermedialnej), by przygotować czytania/instalacje pod hasłem 7×7 (opis poniżej). To wydarzenie jest jednocześnie częścią innego projektu, Kontakt – Lubimovka.

Ponadto, grupa studentów reżyserii zostanie dołączona do grupy uczestników projektu Niepodlegli 18-18 na warsztaty dramaturgiczne „Sceny miasta” pod kierunkiem Aljoschy Begricha.

Studenci szkół artystycznych są ważnymi uczestnikami festiwalu. Biorą udział w dyskusjach po spektaklach, a także podczas śniadań na placu przed teatrem. Festiwal jest przestrzenią twórczej edukacji artystycznej.

Kontakt – Lubimowka 7×7
Wydarzenie jest częścią programu Kontakt-Lubimowka. Studenci Zakładu Plastyki Intermedialnej UMK we współpracy ze studentami Wydziału Reżyserii z warszawskiej Akademii Teatralnej przygotują 7 czytań/instalacji sztuk składających się z 7 słów. Sztuki pochodzą z tegorocznej edycji festiwalu Lubimowka w Moskwie. Każde czytanie trwa 7 minut, a pozostaje w formie instalacji, happeningów, performansów, które zostaną zaprezentowane 24 maja.

(Start ­– plac przed Teatrem Wilama Horzycy)

Organizatorzy projektu: Stowarzyszenie Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”

Projekt finansowany jest ze środków  Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia w Warszawie w ramach Otwartego Konkursu.

Partnerzy: Fundacja Artystów Scenicznych „Plac Teatralny”, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (Wydział Sztuk Pięknych i Katedra Filologii Słowiańskiej), Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza (Wydział Reżyserii), Festiwal Młodej Dramaturgii Lubimowka (Moskwa), Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu.

Współfinansowanie: Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia w Moskwie, Polsko-Rosyjska Izba Handlowo-Przemysłowa i ZASP Oddział Bydgosko-Toruński

Sceny miasta —> link do opisu