20:40
O czym to jest? O paskudnych rzeczach, które się dzieją w Polsce – a konkretnie, które dzieją się osobom
ze środowiska LGBTQ+. A jeszcze bardziej – o tym, jak na nie reagujemy, kiedy jesteśmy na miejscu, i kiedy uczestniczymy w nich za pośrednictwem ekranów komputerów. My, zjednoczeni wartościami Europejczycy. O tym, czym jest przeżywanie na odległość, współodczuwanie. O zabawach z tożsamością, o wymyślaniu świata na nowo jako bajki. Żeby w ogóle być w stanie go odbierać.
Być może to metafora Europy. Albo Unii. Uniwersalny język Europy ma taką niezręczną jakość – jakby był substytutem. Żeby w to wejść, trzeba skupić się na tym, że to nie jest wirtualne. Odwrotność Matrixa: łyżka istnieje. Łyżka istnieje.
Podczas spektaklu każdy będzie w swoim mieszkaniu – Adrian i Andjela w Zagrzebiu, Claudia w Berlinie (czy w Dreźnie? Sam się pogubiłem), Tenzin w Stuttgarcie, Ewelina w Warszawie. Wyjątkiem będzie Janek, który podróżuje do podwarszawskiej Kobyłki. To najbliższa Warszawy „strefa bez LGBT”, i jest to dla nas kluczowe… Przestaliśmy sobie zadawać pytanie, czym to jest – spektaklem, filmem, wydarzeniem, spotkaniem… Jednoczy nas czas, akcja i zoomowe miejsce. Więc chyba jednak teatr – mówi Wojtek Ziemilski.
Udział w spektaklu jest bezpłatny.
Bezpłatne wejściówki dostępne na stronie: https://teatr.torun.pl/repertuar/
Spektakl prezentowany na platformie Zoom w języku angielskim. Napisy PL
Udział w prezentacji z wyłączoną kamerą komputera.
Czas: 1h