MFT Kontakt 2021: Podsumowanie festiwalu

Pokazem festiwalowym „Testamentu Marii” Colma Tóibína oraz rozmową z twórcami: aktorką Agnieszką Wawrzkiewicz, reżyserem Piotrem Kurzawą oraz scenografką Małgorzatą Pietraś zakończyliśmy 25. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt.

Dziękujemy Państwu za obecność na spektaklach granych na żywo i online, udział w spotkaniach z twórcami i wydarzeniach organizowanych w ramach Laboratorium Kontaktu oraz wszystkie refleksje i emocje, którymi dzieliliście się z nami. Dziękujemy partnerom festiwalu: Samorządowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Gminie Miasta Toruń, Ministerstwu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ukrainian Institute i Agencji Dramatu i Teatru „ADiT” oraz wszystkim patronom medialnym. Państwa wsparcie jest dla nas bardzo ważne.

25. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt przechodzi do historii, ale w naszej pamięci na długo pozostanie wyjątkowa, hybrydowa edycja, podczas której dotykaliśmy tematu różnych granic – tych oddzielających świat wirtualny od realnego i tych wewnętrznych, intymnych, doświadczanych przez każdego z nas. Szukaliśmy sposobów na budowanie relacji z widzami w pandemicznej rzeczywistości, w której kontakt nabrał nowych znaczeń.

Mimo trudności związanych z dynamicznie zmieniającymi się obostrzeniami, udało nam się zgromadzić wielu widzów zainteresowanych wyjątkową formułą 25. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontakt. W ramach Festiwalu odbyły się w sumie 63 wydarzenia, w tym 36 pokazów spektakli, filmów i czytań (7 na żywo, 19 na platformie Zoom, 3 na Facebooku i 7 filmów oraz spektakli dostępnych poprzez platformę VOD). W sumie wzięło w nich udział 1300 osób. Spektakle na żywo zgromadziły 530 odbiorców, spotkania i dyskusje zostały wyświetlone przez 5300 osób, zaś Forum nowego dramatu ukraińskiego skupiło 100 widzów.

Jeszcze raz dziękujemy, że byli Państwo z nami w tej podróży.

Fot. Wojtek Szabelski/szabelski.com