Za nami szósty dzień Festiwalu!

Rozpoczęliśmy go pysznym śniadaniem, po którym profesjonalni tancerze i aktorzy mieli możliwość udziału w warsztatach z teatru fizycznego.

Punktualnie o godz. 11.00 ruszyliśmy w podróż po instalacjach w ramach wydarzenia „7×7”, które było częścią programu Kontakt-Lubimowka. Studenci Zakładu Plastyki Intermedialnej UMK we współpracy ze studentami Wydziału Reżyserii z warszawskiej Akademii Teatralnej przygotowali 7 czytań/instalacji sztuk składających się z 7 sztuk. Dziękujemy Wam za twórczą pracę!

O 15.00 wzięliśmy udział w czytaniu dramatu „Utopia” Durnienkowa w reżyserii Macieja Wiktora.

Za nami także fascynujące spektakle. W „Requiem dla L.” czternastu muzyków z całego świata spotyka się wokół największego, choć nieukończonego dzieła Mozarta. W „Sytuacji z wyciągniętą rękę”, eseju performatywnym, refleksji poddano skażony politycznie gest: saluto romano. Łotewska „Medea” zachwyciła formą, minimalizmem i doskonałym aktorstwem.

Dziś już niestety ostatni dzień Festiwalu, ale program wciąż jest bogaty!

Czekamy na Was do 13.00 ze śniadaniem na Placu Teatralnym. O godzi. 10.00 w CSW rozpocznie się projekcja spektaklu telewizyjnego „Sprawa Rity G.” w reżyserii Darii Kopiec. Klub Zasadniczo Dyskusyjny zaprasza na dyskusję „Wschód – Zachód. Plecami czy twarzą do siebie?”, która odbędzie się w CKK Jordanki o godz. 12.00. Przed nami także ostatnie z czytań performatywnych – „Godzina osiemnaście” Jeleny Grieminy. Wieczorem zobaczymy spektakl „Requiem dla L.”.

A kto zostanie zwycięzcą MFT Kontakt 2018? Gala, podczas której jury ogłosi werdykt, rozpocznie się o 22.

Bądźcie z nami!