Festiwal trwa!

Co wydarzyło się wczoraj?

Obejrzeliśmy spektakl telewizyjny „Cicha Noc” w reżyserii Pawła Paszty, który precyzyjnie nakreśla traumy głęboko tkwiące w społeczeństwie. Wzięliśmy udział w czytaniu performatywnym sztuki „Mamy” Wołoszyny w przejmującym wykonaniu Joanny Rozkosz. W oniryczny, muzyczny świat zabrali nas twórcy „Leonca i Leny” z Theater Basel ze Szwajcarii, a zespół  z Teatru im. Maxima Gorkiego z Berlina zabrał nas w podróż na Marsa – podróż pełną humoru, ironii, ale i gorzkiej refleksji nad przyszłością Europy.

Zapraszamy do oglądania instalacji „Dzieci piszą listy” (przed wejściem na Scenę na Zapleczu TWH) oraz odwiedzenia Kawiarni Wejściówka, by zapoznać się z fotografią Wojtka Szabelskiego.

Co wydarzy się dziś?

Od 11.00 Natalia Iwaniec poprowadzi otwartą lekcję ruchu Gaga. Godzinę później w kawiarni Wejściówka będziemy mieli okazje porozmawiać o nowym numerze czasopisma „Litteraria Copernicana”. O godzinie 13.00 zapraszamy Was do  Kina Centrum,  gdzie wspólnie obejrzymy film „Mr. Gaga”. Również o 13.00 wszystkich seniorów zaprosimy do udziału w warsztatach „Spójnik”.

Spektakle, które będziecie mogli dziś zobaczyć to „Reykjavik ’74”  (reż. Katarzyny Kalwat) oraz „Panna bez Posagu” (reż. Dmitrij Krymow).

Zapraszamy także na spotkania z twórcami, które rozpoczniemy o godz. 21.00. Po spotkaniach widzimy się w Klubach festiwalowych!

Jesteśmy w kontakcie!